بدون رودربایستی با آمریکا!/فتح الله پریشان

 بدون رودربایستی با آمریکا!/فتح الله پریشان

 

توصیه راهبردی رهبری به این که مسئولان شعارهای انقلاب را با صراحت و بدون رودربایستی در عرصه های بین المللی مطرح کنند، از منظر امنیتی نیز برای ایران در منطقه بسیار مهم است، چرا که مثلا گروه های تروریستی مثل داعش این گونه تبلیغ می کنند که ایران کانون مبارزه با استکبار نیست و آن ها در حالی که انواع کمک ها را آمریکا دریافت می کنند، خود را رهبر مبارزه با آمریکا و غرب می دانند

 پایگاه بصیرت؛ گروه بین الملل: دیدار امسال مقام معظم رهبری در هفته دولت با رئیس و اعضای دولت یازدهم واجد مختصات و نکات ویژه ای بود که بازخوانی و تاکید بر آن ها ضمن ضروری سازی آشنایی مردم و مسئولان با اصول، سیاست های راهبردی و اولویت های فوری نظام اسلامی، آن ها را به تفکر برای عبور از شرایط ویژه وادار می سازد.

1- مقام معظم رهبری در این دیدار یکی از دغدغه ها و نگرانی های خود را به ویژه به دلیل مطرح بودن مذاکرات هسته ای و فضای بعد از توافق وین، در این می دانند که به رغم تصریح و تأکید دشمن بر خصومت ورزی اش، در داخل با کاهش روحیه انقلابی مواجه شویم و از این که صراحتا و بدون لکنت زبان مواضع انقلابی خودمان و مبانی امام و رهبری را در مسائل مختلف اعلام کنیم، خجالت زده باشیم یا ترس داشته باشیم. ایشان در راستای ارائه راه حل می فرمایند: «به نظر من کاری که علی‌العجاله باید کرد این است که در اتّخاذ مواضع انقلابی، باید صراحت داشت؛ یعنی رودربایستی نکنیم. مواضع انقلابی را، مبانی امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستی نکنیم، ترس نداشته باشیم».

به نظر می رسد این نکته امام خامنه ای مرتبط با موضوع شناخت واقعیت دشمنی آمریکایی ها با انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ چرا که وقتی در داخل این مساله شکل گیرد و بخش هایی از جامعه این پیام را به بیرون - اعم از آگاهانه بودن یا از سر نا آگاهی - مخابره کنند که ایران همه چیز را به این مذاکره با آمریکا گره زده و به آن نیازمند است، این تلقی اشتباه برای دشمن شکل می گیرد که الان فرصت بی نظیری برای مطالبه گری و افزایش زیاده خواهی از ایران است و تهران ناگزیر به پذیرش شرایط و شروط است. در حالی که اگر شناخت ماهیت واقعی آمریکا و تضاد ایدئولوژیک و تقابل راهبردی منافعش با جمهوری اسلامی که در سخنان امام و رهبری همواره تشریح شده است، به درستی درک شود، به این نکته خواهیم رسید که تنها راه مقابله با سیاست های زیاده خواهانه آمریکا، طرح مدام دشمنی های آمریکا و یادآوری آن ها در فضای عمومی است.

2-  البته تنها با طرح و یادآوری دشمنی های آمریکا در داخل نیست که می توان به مقابله با آن برخاست، بلکه باید مهارت و توان اعلام مخالفت صریح و بدون رودربایستی با دشمن را در عرصه جهانی نیز داشت و به ویژه مسئولان این مهم را در خود تقویت کنند. از این منظر رهبری معظم انقلاب تلاش می کند روحیه انقلابی خود را که بارها تاکید کرده اند که من دیپلمات نیستم و انقلابی ام، به بدنه دولت و سایر مسئولان کشور تعمیم و تسری بدهند.

3- این توصیه راهبردی رهبری به این که مسئولان شعارهای انقلاب را با صراحت و بدون رودربایستی در عرصه های بین المللی مطرح کنند، از منظر بررسی پیامدهای امنیتی برای ایران در منطقه نیز مهم است، چرا که مثلا گروه های تروریستی مثل داعش این گونه تبلیغ می کنند که ایران کانون مبارزه با استکبار نیست و آن ها در حالی که انواع جنایت ها در حق مسلمانان روا داشته اند، خود را رهبر مبارزه با آمریکا و غرب می دانند؛ آن ها که با دریافت کمک های نظامی گوناگون از آمریکا به قتل عام شیعه و سنی کمر بسته اند.

گروه های ترویستی از طریق ترویج این ایده غیرواقعی، ضمن به انحراف کشیدن ایده انقلاب اسلامی در راه مبارزه با ظلم و بی عدالتی و خوی استکباری در جهان، چهره سازشکار و غیر دغدغه مند برای مظلومان را از ایران در دنیا ترسیم می کنند و از این طریق جوانان کشورهای اسلامی را فریب داده و جذب می کنند.

4- سخنان مقام معظم رهبری در آستانه سفر رئیس جمهور به نشست سالانه نیوریوک این پیام مهم را دارد که ایران اسلامی بین مذاکره موردی و مقطعی با آمریکا و غرب بر سر مسائل هسته ای تا ایجاد صلح واقعی و دائمی با آمریکایی که همچنان تجلی و تبلور خوی استکباری و بی عدالتی و ظلم به انسان ها و کشورها به شمار می آید، فرق قائل است و مذاکره با آمریکا تنها در موضوع خاص هسته ای، نقطه پایانی بر سلطه گری و دشمنی با آمریکا نیست.

5- بیان دقیق مواضع صریح انقلابی دستاورد و پیام دیگری که دارد و آن این که آمریکایی ها باید با تحلیل جامع و شناخت درست از مردم به عنوان صاحبان اصلی ایران انقلابی و اسلامی تصمیم بگیرند و الا اگر تنها بر اساس تحلیل های رسانه ای وابسته به اردوگاه برخی اصلاح طلبان که قصد دارند بیشتر به نمایش وجود فضای تعامل در داخل بپردازند و با خط کشیدن بر گذشته مناسبات بین ایران و آمریکا، دشمنی با آمریکا را تمام شده ترسیم نمایند، تصمیم بگیرند، قطعا خروجی نخواهند داشت و در عمل با سد مردم و رهبری و دلسوزان انقلابی مواجه خواهند شد./

برگرفته از : http://basirat.ir/Content/278640

/ 0 نظر / 26 بازدید